Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

головна

Дата: 2 лютого 2018 о 11:38, Оновлено 12 березня 2019 о 08:47

                                                                                             

                                             Інформація про НВК " ЗОШ І ст. - ДНЗ"

НВК " ЗОШ 1 ст. - ДНЗ" відновив свою роботу 01.09.2015р. відповідно до рішення виконкому Ржищівської міської ради від 06.08.2015р № 122 " Про відновлення діяльності НВК " ЗОШ 1 ст.- ДНЗ".

    Організація освітньої роботи закладу здійснюється згідно Закону України " Про освіту", " Про дошкільну освіту",Указу Президента України від 13.10.2015р.№ 580/2015 " Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020рр", Базового компоненту дошкільної освіти, Санітарного регламенту для ДНЗ  затвердженого наказом МОН України від 24.03.2016р 3 234, гранично допустимого навантаження на дитину різних типів та форм власності затвердженого наказом МОН Українивід 20.04.2016р № 446, інших нормативно-правових актів .

    Основним завданням навчально-виховної роботи на 2017/2018н.р. є створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно-орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегрованості педагогічного процесу в дошкільному закладі. Необхідно продовжити роботу щодо організації сучасного освітнього середовища сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

                  Пріоритетними завданнями на 2018-2019 н.р. є:

* забезпечення оптимальних організаційно-педагогічних, навчально-методичних, матеріально-технічних умов для функціонування дошкільного закладу;

* активізація процесу якісного запровадження передових педагогічних інноваційних технологій в умовах роботи різновікової групи;

* надання психолого-педагогічної допомоги батькам вихованців та проведення з ними інформаційно-роз'яснюваьної роботи;

* передбачити та здійснити необхідні заходи для подальшого впровадження здоров'язберігаючих інноваційних технологій при проведенні овсітнього процесу в закладі.

                                                                 СХВАЛЕНО                                                       ПОГОДЖУЮ

                                                                      зборами трудового                                            Завідувач відділу освіти

                                                                          колективу                                                            виконкому Ржищівської

                                                    НВК « ЗОШ 1 ст. – ДНЗ»                                  міської ради

«____» _________ 2018 р                                     __________ Горбенко Н.Б.

Освітня програма

НВК « ЗОШ 1 ст. – ДНЗ»

на

2018-2019 н.р.

ЗМІСТ

Розділ 1.

Основні положення державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти « Нова українська школа» та роль дошкільного закладу.

Розділ 2

Опис «моделі» компетентного випускника дошкільного закладу

Розділ 3.

Мета та завдання освітнього процесу НВК « ЗОШ 1 ст. – ДНЗ». 

Розділ 4.

Особливості організації освітнього процесу та застосованих у ньому      педагогічних технологій

Розділ 5.

Моніторинг якості освіти у відповідності до моделі випускника

Основні показники реалізації освітньої програми

Розділ 6.

     Програмно-методичне забезпечення освітньої програми

Освітня програма НВК « ЗОШ 1 ст. –ДНЗ» розроблена на основі Базового компонента дошкільної освіти,  чинних освітніх програм,  нормативних актів, що визначають єдиний комплекс освітніх компонентів для досягнення вихованцями  результатів навчання (набуття компетентностей)

Розділ 1.

Основні положення державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти « Нова українська школа» та роль дошкільного закладу

      Дитина - найбільша з усіх цінностей світу. Її особистість, як той тендітний паросток, може розквітнути тільки на благодатному грунті. І суспільство, і кожен окремий вихователь ставить перед собою питання, як створити умови за яких кожна дитина б розкрила свій талант, стала єдиною, неповторною, а головне - щасливою.

         Сьогодні одним із основних напрямів державної освітянської політики в Україні визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципів демократизації, гуманізації, індивідуалізації педагогічного процесу. В її основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а основним завданням визнано своєчасне становлення і повноцінний розвиток життєвої компетентності творчої особистості з раннього дитинства.

НВК « ЗОШ 1 ст. – ДНЗ»  спрямовує свою діяльність у 2018/2019 н.р. на реалізацію основних завдань дошкільної освіти у контексті положень Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року,  схваленої  розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р.№ 988-р.

НВК « ЗОШ 1 ст. – ДНЗ» - це заклад, де забезпечено ефективну форму здобуття дошкільної освіти, комфортний осередок, в якому дитина має всі можливості для розвитку дитячої індивідуальності. В закладі функціонує 1 різновікова група  

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття  якісної дошкільної освіти.                                          

      Відповідно до вирішення ключових завдань у 2018/2019 навчальному році, освітню програму дошкільного закладу  буде зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, урахування вікових можливостей, збереження дитячої субкультури, взаємозв’язок усіх сторін її життя.

Завдання які стоять перед закладом освіти полягають у наданні дітям дошкільного віку якісної дошкільної освіти і виходить із визначеного у сучасній психолого-педагогічній науці поняття про те, що саме забезпечення емоційного благополуччя дитини в умовах сім`ї і дошкільного навчального закладу стає запорукою її успішного розвитку, і є головним критерієм оцінки його результату.

Реалізація завдання закладу полягає у забезпеченні емоційного благополуччя,  що сприяє розвитку  фізичного, психічного, соціального здоров’я  та повноцінній пізнавальній активності дитини, яка призведе до її успішної самореалізації на наступному етапі життя в початковій ланці школи.

         Концептуальними засадами в освітній роботі з дошкільниками є:

збереження культури дитинства, як своєрідного, унікального простору, що є особливим періодом життя людини – народження особистості, створення її  внутрішнього світу, виникнення зв’язків з зовнішнім світом;

створення умов для соціокультурного розвитку особистості дитини шляхом пізнання цінностей людства (культурно-пізнавальних, гуманістичних, естетичних, моральних);

сприяння пізнанню та “вирощуванню” дитиною цінності свого “Я” (фізичного, когнітивного, соціального, духовного тощо) самоцінності іншого “Я”;

забезпечення умов для розвитку фізичної культури та збереження здоров’я дитини;

всебічна підготовка дитини до школи, надання рівних шансів для вступу у початкову ланку будь якої школи, забезпечення наступності у роботі між дошкільною та початковою ланкою;

створення умов для соціально-емоційного благополуччя й адаптації кожної дитини в соціумі дорослих та однолітків шляхом засвоєння культурно-комунікативних засобів спілкування.  

Розділ 2

Опис «моделі» компетентного випускника

Визначення основних концептуальних засад організації життєдіяльності дошкільного закладу зумовлює потребу чіткої вибудови  моделі дитини – випускника в контексті ціле покладання.

З огляду на чотири основні сфери життєдіяльності, визначені в Базовому компоненті дошкільної освіти:  природа, культура, я та інші, я — сам, установлюємо основну думку, відчуття, які ми маємо сформувати у наших дітей — ти — частина природи, повинен знати її, підкорятись її законам; водночас ти — час­тина культури, яку потрібно навчитись цінувати та збагачувати; ти — частина соціуму, отже, важливо навчитись жити в гармонії зі світом людей, опанувати його закони.

Ознайомлюючи дітей зі світом природи, ми вбачаємо своїм завданням у:

 формуванні цілісного уявлення про цей світ;

 формуванні еко­логічного мислення, що стимулює до активних дій;

 формуванні життєвої позиції.

Ознайомлюючи зі світом культури, ми:

формуємо системні уявлення про ту частину культури, яка існувала й існує поза життям конкретної людини;

виховуємо відповідальне ставлення до світу культури, який дитина має збагатити, примно­жити, розвиваючись й удосконалюючись через доступні види й форми діяльності .

Соціальний розвиток дитини відбувається під впливом оточуючого середовища та соціального виховання, спрямованого на засвоєння за­конів соціуму, принципів людського буття, прийняття кодексу прав та обов'язків стосовно себе та інших.  Дитина, зростаючи, поступово освоює соціум: спочатку найближче оточення, яке становлять родина, близькі дитині люди, що перебувають поряд. Закони буття, засвоєні в сімейному вихованні, стають підґрунтям в освоєнні наступного шару, входженням дитини у віддалений, хоча ще досить близький, зрозумілий, більш широкий світ, в якому чинні нові закони, де в житті доводиться стика­тися з різними людьми, які виконують різні соціальні ролі. Поступово збагачується світогляд дитини, коли вона ознайомлюється з широким, великим світом, опановуючи первісні знання суспільно-політичного, географічного, культурознавчого змісту.

Становлення особистості дошкільника відбувається в соціальних стосунках під час опанування предметного й природного світу.  Завдання педагогів і батьків — забезпе­чити активну соціальну практику для особистісного зростання, під час якої дитина вчитиметься розуміти й соціально адекватними способами виражатиме свої емоції, усвідомлюватиме свої потреби, обстоюватиме свою позицію, розумітиме свої можливості.

Розділ 3.

Мета та завдання освітнього процесу 

Мета освітньої  програми НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ»  на період 2018-2019 рр.:

Створення в закладі дошкільної освіти інтегрованої освіти, що реалізує право кожної дитини на якісну і доступну освіту, що забезпечує рівні стартові можливості для повноцінного фізичного і психічного розвитку дітей, як основи їх успішного навчання в школі в умовах інтеграції зусиль сім’ї і закладу дошкільної освіти. 

Основними завданнями виступають: 

Створення системи управління якістю освіти дошкільників, шляхом введення

нових умов і форм організації освітнього процесу (перевага надається ігровій, спільній і самостійній діяльності дітей;

оновлення методичного і дидактичного забезпечення, впровадження інформаційних технологій в освітній і управлінський процес. 

2. Створення умов для ефективної участі всіх здобувачів освіти в управлінні якістю освітнього процесу і здоров’язбереження дітей. 

3.Створення системи консультування і супроводу батьківської громадськості  у питаннях:

- підготовки дітей до шкільного навчання дітей;

- для удосконалення фізкультурно-оздоровчої роботи, патріотичного та естетичного виховання;

- використання інноваційних педагогічних  та ІКТ технологій в освітньому процесі;

- впровадження маркетингово-фінансової діяльності, що дозволяє залучити додаткове фінансування до освітнього процесу.

4.Удосконалення стратегії і тактики побудови розвивального середовища закладу, що враховує принцип динамічності і розвиваючого навчання, вікові психологічні і фізичні особливості вихованців та сприяє самореалізації дитини в різних видах діяльності.

Зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Розвиток системи управління НВК « ЗОШ І ст. –ДНЗ» на основі підвищення компетентності батьків з питань взаємодії з дошкільною установою 

При цьому пріоритетними напрямами діяльності закладу дошкільної освіти є: 

Забезпечення якості дошкільної освіти шляхом успішного проходження вихованців ДНЗ моніторингу результативності навчання і виховання.

Оволодіння педагогічним моніторингом: уточнення критеріїв оцінки освітньої діяльності дітей через поетапне впровадження інтегральної системи оцінювання, впровадження сучасних методик визначення результативності навчання і виховання.

Розвиток системи додаткових освітніх послуг в рамках єдиних підходів до виховання і навчання з метою обліку всіх інтересів учасників освітнього процесу.

Формування громадянської позиції (толерантності) у всіх суб’єктів освітнього процесу.

Розширення способів і методів формування цінностей сім’ї в області здоров’язбережувальних технологій.

Підвищення професійної майстерності педагогів і взаємодія з методичним центром відділу освіти.

Прогнозований результат освітньої  програми 

 Припускається  що:

 Для вихованців і батьків:

 кожному вихованцю  будуть створені  умови для повноцінного особистісного росту;

міцний стан здоров’я дітей буде сприяти підвищенню якості їх освіти; забезпечення індивідуального педагогічного і медико-соціального супроводу для кожної дитини;

кожна сім’я отримує  консультативну допомогу у вихованні і  розвитку дітей, право участі і контролю в освітній програмі НВК, можливість вибору додаткових програм розвитку;

якість сформованості ключових компетенцій буде сприяти успішному навчанню дитини в школі;

система додаткової освіти доступна і якісна.

 Для педагогів:

кожному педагогу буде надана можливість для підвищення професійної майстерності;

кваліфікація педагогів дозволить забезпечити сформованість ключових компетенцій дошкільника;

буде подальший розвиток умов для успішного освоєння педагогічних технологій;

підтримка інноваційної діяльності. 

 Для НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ» 

буде налагоджена система управління якістю освіти дошкільників;

органи державного і місцевого самоуправління закладом забезпечать підвищення якості освіти дітей і розширення позабюджетних кошті

будуть поновлюватися і розвиватися матеріально-технічні і медико-соціальні умови перебування дітей в НВК.

Розділ 4.

Особливості організації освітнього процесу та застосованих у ньому  педагогічних технологій 

Освітній процес в дошкільному закладі будується на відповідному програмно – методичному  забезпеченні та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми програмами, рекомендованих Міністерством освіти і науки України і парціальні програми, які розроблені педагогами закладу.

Адміністрацією закладу розроблено необхідні концептуальні, нормативні, методичні матеріали, які забезпечують якість роботи закладу: Статут, програмно-методичне забезпечення для реалізації завдань державних стандартів.

     На основі цих документів буде здійснюватися цілеспрямований поступовий розвиток  закладу дошкільної освіти як цілісної системи; планування щорічних головних завдань діяльності, аналіз досягнення поточних результатів.

Форми організації освітнього процесу такі:

колективна, індивідуально  - групова,  індивідуальна;

типи занять – інтегровані, фронтальні, групові, індивідуально-групові, індивідуальні.

розподіл фронтальних,  індивідуально–групових занять на тиждень проводився згідно обсягу навантаження на одну дитину.

Тривалість  занять становить:

у групі раннього віку (3-й рік життя) – до 10 хвилин

у молодшій групі (4-й рік життя)  - не більше 15 хвилин;

у середній групі (5-й рік життя)  – 20 хвилин;

у старшій групі (6-й, 7-й рік життя)  – 25 хвилин.

Для різновікової групи -20хв.

Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.

 Освітня діяльність в різновіковій групі планується як в першій так і в другій половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень.  В другій половині дня плануються заняття з художньо-продуктивної діяльності. Весь освітній процес організується диференційовано з урахуванням віку і індивідуальних особливостей дітей. 

У  закладі дошкільної освіти  планування та організація життєдіяльності здійснюється за режимними моментами з урахуванням ліній розвитку, які базуються на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.

         Тип заняття обирає вихователь відповідно до теми та мети.

         Рівномірно розподіляються види активності за основними видами діяльності протягом дня в залежності від бажань та інтересу дітей. Крім спеціально організованої навчально-виховної зайнятості передбачається самостійна діяльність дітей: ігри (дидактичні, сюжетно-рольові, рухливі, театралізовані, ігри з піском та водою  та ін.); спостереження; пошуково-дослідницька діяльність; самостійна художня діяльність тощо. Згідно з планом вихователя здійснюється індивідуальна робота з дітьми.

Фізичне виховання дітей передбачає проведення:

ранкової гімнастики;

гімнастики пробудження;

занять фізичною культурою;

рухливих ігор та ігор спортивного характеру;

фізкультурних хвилинок під час занять;

Організоване навчання у формі фізкультурних занять проводиться з дворічного віку. Тривалість занять для дітей наступна:

у віці від 2 до 3 років – 15 хвилин;

від 3 до 4 років -  до 20 хвилин;

від 4 до 5 років – 20-25 хвилин;

від 5 до 6 (7) років – 25-30 хвилин.

Для різновікової групи -20хв.

Організація освітньої роботи в закладі протягом 2018/2019 навчального року буде здійснюватись відповідно до Статуту за пріоритетним напрямком:   патріотичне виховання. 

    В освітньому процесі враховано використання інноваційних педагогічних технологій, а саме:

Дитина і довкілля Автор: Калуська Л. В.

Художньо-мовленнєва діяльність Автор: Гавриш Н.В, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти НПУ ім. Тараса Шевченка, м. Луганськ.

Гуманно-особистісна технологія. Автор: Амонашвілі Ш.О.

Технологія саморозвитку. Автор: М. Монтессорі

Проблеми естетичного виховання у творчій спадщині                             В.О. Сухомлинського.

Розділ 5.

Моніторинг якості освіти у відповідності до моделі випускника. Основні показники реалізації освітньої програми

Мета моніторингу - виявлення ступеня відповідності результатів діяльності НВК « ЗОШ 1 ст. – ДНЗ»  стандартам і вимогам дошкільної освіти. 

Завдання моніторингу :

• безперервно спостерігати за динамікою розвитку дошкільного закладу, своєчасно виявляти зміни і ті фактори, які викликають ці зміни;

• здійснювати тактичне і стратегічне прогнозування розвитку найважливіших процесів у дошкільному навчальному закладі;

• підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення якості освітніх послуг;.

 з.п.

Заходи

Мета

Термін виконання

1.

Педагогічна діагностика (обстеження) особливості розвитку дітей 

Вивчення рівня розвитку дітей у різних сферах життєдіяльності за освітніми лініями у різновіковій групі

Вересень, травень

Відстеження результатів освітньої роботи для дітей різного віку.

січень ( у разі

необхідності)

Виявлення рівня реалізації завдань програми

ІІ половина квітня

2.

Проведення підсумкових занять, індивідуальних бесід з дошкільниками

Визначення рівня розвитку дітей, їх обізнаності у сферах життєдіяльності, визначення проміжних результатів.

1 раз на квартал

3.

Аналіз планів освітньої роботи з дітьми

Виявлення стану виконання державних вимог дошкільної освіти

щотижнево

4.

Моніторинг стану захворюваності дітей  та відвідування ними ДНЗ

Визначення стану здоров’я

дітей

1 раз на місяць, 1 раз на квартал

5.

Моніторинг фізичного розвитку дітей

Виявлення ефективності розвитку фізичних якостей дітей

Вересень, квітень

6.

Педагогічний аналіз діяльності ДНЗ за навчальний рік

Виявлення недоліків та прогнозування вирішення проблем

травень, серпень


Основні показники реалізації освітньої програми

Виконання освітньої програми дасть змогу:

удосконалити організацію освітнього процесу в закладі з метою  забезпечення ефективної реалізації завдань державного стандарту;

забезпечити формування у дітей дошкільного віку мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку;

створити умови для якісного соціально-емоційного розвитку дитини дошкільного віку як запоруки  успішної самореалізації на наступному етапі життя в початковій ланці школи;

забезпечити компетентнісний підхід до навчально-виховного процесу;

забезпечити збереження психічного здоров`я дітей;

задовольнити освітньо-культурні потреби здобувачів освіти;

удосконалити систему підвищення професійної майстерності педагогів,  надаючи пріоритет самоосвіті;

упровадження ефективних технологій співпраці з батьками в практиці психолого-педагогічного партнерства.

Розділ 6.

Програмно-методичне забезпечення освітньої програми

         Забезпечення змісту освіти досягається за освітньою програмою «Дитина»

  Освітня програма «Дитина» побудована за лініями Базового компонента дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти України. У Програмі зміст освітньої роботи з дітьми структурований за принципом інваріативності та варіативності.

В інваріативній частині представлено розділи:

     1. Особистість дитини

     2. Мовлення дитини

     3. Дитина в соціумі

     4. Гра дитини

     5. Дитина в природному довкіллі

     6. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

     7. Дитина у світі культури

    В розділі «Особистість дитини» вміщено відомості про вікові особливості психічного розвитку дітей дошкільного віку, а також про зміст роботи із збереження і зміцнення здоров’я та забезпечення повноцінного фізичного розвитку.

    Змістова наповненість розділу «Мовлення дитини» побудовано з урахуванням особливостей природи мовленнєвої діяльності дітей, що обслуговує всі інші види дитячої діяльності та пов’язана із їхніми щоденними потребами у спілкуванні та взаємодії з оточуючими.

    Для дітей раннього віку зміст зазначеного розділу подано за рубриками «Розвиток розуміння мовлення» та «Розвиток активного мовлення», що зумовлено особливостями мовленнєвого розвитку дітей третього року життя.

    Розподіл освітніх завдань «Мовлення дитини» та рубрики «Навчаємося елементів грамоти» є умовним. Кожен педагог, плануючи роботу з дітьми, має спиратися не лише на вікові, але й на індивідуальні особливості вихованців, що проявляються в темпі засвоєння дітьми знань та оволодінні мовленнєвими вміннями.

    Реалізація завдань мовленнєвого розвитку дітей здійснюється в процесі їх щоденного спілкування з вихователями, батьками та однолітками, інтегруючись у різні види діяльності.

    Розділ «Дитина в соціумі» розкриває зміст роботи з ознайомлення дітей із суспільним довкіллям та трудового виховання.

    Розділ структуровано за напрямами: «Предметний світ» та «Соціальний світ». Відповідно до принципу концентричності знання дітей від І молодшої до старшої групи поступово розширюються й ускладнюються.

    У своєму пізнанні дитина рухається від розуміння назв та призначення оточуючих предметів та явищ до розуміння причинно-наслідкових зв’язків у природному та соціальному світі. Результатом взаємодії дитини з предметним та соціальним світом має стати набуття життєвого досвіду, сформоване відповідальне ставлення до життя, що є основою активної громадянської позиції.

    У розділі «Гра дитини» подано освітні завдання, де автори стоять на позиції, що гра дитини має бути якомога більш вільною від регламентації з боку дорослих та слугувати засобом самовираження й розвитку дитини. В даному розділі представлено сучасну тематику всіх видів ігор, яка відображає набутті дітьми знання з розділів: «Дитина у природному довкіллі», «Дитина в соціумі», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини».

   Таким чином реалізовано об’єднуючу місію гри, яка виступає центром інтеграції різних видів діяльності дитини.

   У розділі «Дитина у природному довкіллі» висвітлено зміст роботи з формування у дітей знань про об’єкти та явища природи планети Земля, зв’язки і залежності між ними та роль праці у природі, а також наведено завдання про надання дітям початкових уявлень про Космос. У сукупності пропонована інформація має стати основою формування пізнавально-емоційного ставлення та екологічно-доцільної поведінки дітей в природі.

   У розділі «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» відображено зміст роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, що спрямована на збагачення їхнього досвіду різноманітними сенсорними враженнями, формування у дітей вмінь орієнтуватися у сенсорних еталонах, їх видах, ознаках, властивостях. Збагачення сенсорного досвіду є базою інтелектуального розвитку дитини, підґрунтям для формування логіко-математичних уявлень, розвитку конструктивних навичок, розширення уявлень про властивості та ознаки предметів.

   У розділі «Дитина у світі культури» комплексно представлено зміст образотворчої, музичної, театралізованої та літературної діяльності дітей дошкільного віку. Такий підхід передбачає взаємопов’язаність тем.

    Розділи «Сім’я і дитячий садок»,  «Місточок до школи» орієнтовані на запити сучасних батьків та покликані допомогти педагогічним працівникам в організації партнерської взаємодії з батьками  та реалізації наступності між дошкільною та початковою освітою.

   У розділі «Діти з особливими освітніми потребами» вказано мету і завдання ДНЗ, принципи організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в групах з інклюзивною формою навчання, визначено етапи співпраці між вихователями ДНЗ і батьками.

    В Програмі для полегшення реалізації її змісту авторами здійснено посезонний  розподіл програмового матеріалу окремих розділів.

   Період дошкільного дитинства є надзвичайно важливим для розвитку особистості. Тож, керуючись цим твердженням та за допомогою Програми «Дитина», батьки і педагоги мають створити належні умови для зростання здорової, щасливої, самодостатньої, творчої особистості.

       Головним завданням педагогічного колективу закладу є постійна робота щодо педагогічної зрілості особистості дитини у період перед шкільного дитинства та старту шкільного життя - основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя., складовими якої є професійна та особистісна зрілість.

Формування професійної зрілості педагогів відбувається шляхом:

формування нового, сучасного педагогічного мислення, у дусі гуманістичної педагогіки, спрямованого на вирішення завдань розвитку суб’єктності дитини в освітній діяльності;

удосконалення педагогічної і методичної майстерності на основі оволодіння новими психозберігаючими педагогічними технологіями;

удосконалення діяльності педагогів з організації творчої, активної, самостійної роботи дітей на заняттях;

формування вмінь і навичок аналізу освітнього процесу в цілому і самоаналізу своєї освітньої діяльності.

   Особистісну зрілість педагога засвідчує його особистісна та соціальна компетентність.

Особистісна компетентність визначається комплексом особистісних якостей та вмінь, а саме:

інтелектуальних (креативності, евристичності, здатності виділяти головне й другорядне, встановлювати закономірності, аналізувати, порівнювати, узагальнювати, бачити ситуацію з різних точок зору; розсудливості, виваженості);

моральних (щирості, доброзичливості, чуйності, толерантності, відповідальності тощо);

емоційних (врівноваженості, здатності стримувати імпульсивні емоції; позитивного самопочуття);

вольових (наполегливості, самостійності, цілеспрямованості, витриманості тощо);

перцептивних (спостережливість, сприятливість, вміння відчувати стан іншого та адекватно на нього реагувати);

контрольно – оцінних (схильність до обґрунтованих та оптимістичних оцінок; здатність використовувати конструктивні, захисні, регулювальні, спрямувальні та такі, що раціоналізують та мобілізують і заспокоюють судження).

Соціальна компетентність педагога означає сформованість таких умінь:

уміння поважати дошкільника (ставитися до нього як до цінності; визнавати за ним право на помилку; бачити його чесноти й досягнення; приймати таким, яким він є; вірити в його можливості; визнавати право бути самим собою, поводитися самостійно, мати свою точку зору, власні таємниці, проявляти творчість; не принижувати його гідності);

уміння розуміти вихованця (орієнтуватися в його сильних і слабких сторонах, бачити сутнісне в ньому, мати уявлення про його натуру; відчувати його стан, настрій, прогнозувати ймовірну тактику поведінки; використовувати інтуїцію; виявляти проникливість, чуйність, щирість);

уміння допомагати і підтримувати дитину (не просто давати їй поради або щось вирішувати за неї, а сприяти повноцінній життєдіяльності створювати атмосферу безпеки й довіри, спиратися на її сильні сторони, не підкреслювати слабких, поступово ускладнювати завдання);

уміння домовлятися, укладати з вихованцем угоду (запобігати конфліктам та з найменшим емоційними витратами розв’язувати їх, уникати загострень взаємин; підтримувати справедливі відносини; активно слухати дитину; сприяти рівноправним партнерським стосункам);

Уміння бути самим собою (зберігати свою індивідуальність, своєрідність; виявляти принциповість у ситуаціях тиску; не намагатися бути «як усі», мати своє особистісне та професійне обличчяя                                                                                                    

РОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

НВК « ЗОШ І ст.- ДНЗ»  НА 2018/2019 Н.Р.

ПРОЕКТ

Пояснювальна записка

НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ» спрямовує свою діяльність у 2018/2019 н.р. на реалізацію основних завдань дошкільної освіти у контексті положень Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року,  схваленої  розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12. 2016 р. № 988-р.

Юридична адреса закладу:09231, Київська область, м.Ржищів, 

в. Освіти,38.

Головною метою НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ» є забезпечення реалізації права громадян на здобуття  якісної дошкільної освіти. В дошкільному закладі є всі можливості для розвитку дитячої індивідуальності. В закладі функціонує 1 різновікова група.

      Відповідно до вирішення ключових завдань у 2018/2019 навчальному році, програму діяльності дошкільного закладу НВК « ЗОШ І ст.- ДНЗ»  буде зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, урахування вікових можливостей, збереження дитячої субкультури, взаємозв’язок усіх сторін її життя.

Організація освітнього процесу

Організація освітньої діяльності в НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ»  у 2018/2019 навчальному році  здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 №580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»,  Базового компонента дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 №641), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено  постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305), наказу Міністерства освіти і науки України 20.04.2015  № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності»,  листів Міністерства освіти і науки України: від 03.07.2009 № 1/9-455 «Про планування роботи в дошкільних навчальних закладах», від 27.09.2010 № 1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку», від 16.03.2012 № 1/9-198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», від 13.06.2018 №1/9-386 «Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018/2019 навчальному році від 02.09.2016 №1/9-456 «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах», від 02.09.2016 №1/9-454 «Щодо організації роботи  з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах», від 15.11.2013 №1/9-813 «Про організацію додаткових освітніх послуг у дошкільних навчальних закладах», від 19.04.2018 №1/9-249 «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти», від 25.07.2016 № 1/9-396 «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах», від 11.10.201 № 1/9-546 «Щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом  Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 №234), Статуту закладу інших нормативно-правових актів

                   Навчальний рік у НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ»

 починається  1 вересня 2018 року і закінчується  31 травня 2019 року.

З  01 червня  по 31 серпня  триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно до вимог чинного законодавства.

НВК працює в умовах 5-ти денного робочого тижня, 9-ти годинного робочого дня.

Мова навчання – українська.

Організоване навчання дітей проводиться у формі занять (фронтальні, індивідуальні), починаючи з третього  року життя відповідно до розкладу занять. Педагогічне  навантаження  розраховується  відповідно  до  «Гранично  допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності» затвердженого наказом МОНУ від 20.04.2015 № 446. 

Тривалість занять становить:

у групі раннього віку (3-й рік життя) – до 10 хвилин

у молодшій групі (4-й рік життя)  - не більше 15 хвилин;

у середній групі (5-й рік життя)  – 20 хвилин;

у старшій групі (6-й, 7-й рік життя)  – 25 хвилин.

Для різновікової групи – 20хв.

Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.

 Освітня діяльність в групах планується як в першій так і в другій половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень.  В другій половині дня плануються заняття з художньо-продуктивної діяльності. Весь освітній процес організується диференційовано з урахуванням віку і індивідуальних особливостей дітей. 

У НВК « ЗОШ 1 ст. – ДНЗ»  планування та організація життєдіяльності здійснюється за режимними моментами з урахуванням ліній розвитку, які базуються на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.

         Тип заняття обирає вихователь відповідно до теми та мети.

         Рівномірно розподіляються види активності за основними видами діяльності протягом дня в залежності від бажань та інтересу дітей. Крім спеціально організованої навчально-виховної зайнятості передбачається самостійна діяльність дітей: ігри (дидактичні, сюжетно-рольові, рухливі, театралізовані, ігри з піском та водою  та ін.); спостереження; пошуково-дослідницька діяльність; самостійна художня діяльність тощо. Згідно з планом вихователя здійснюється індивідуальна робота з дітьми.

Фізичне виховання дітей передбачає проведення:

ранкової гімнастики;

гімнастики пробудження;

занять фізичною культурою;

рухливих ігор та ігор спортивного характеру;

фізкультурних хвилинок під час занять.

Організоване навчання у формі фізкультурних занять проводиться з дворічного віку. Тривалість занять для дітей наступна:

у віці від 2 до 3 років – 15 хвилин;

від 3 до 4 років -  до 20 хвилин;

від 4 до 5 років – 20-25 хвилин;

від 5 до 6 (7) років – 25-30 хвилин.

Для різновікової групи – 20хв.

Організація освітньої роботи в закладі протягом 2018/2019 навчального року буде здійснюватись відповідно до Статуту за пріоритетним напрямом: патріотичне виховання.

Організаційно-методичний супровід розвитку дитини

дошкільного віку

У 2018/2019 навчальному  році зміст освітньої роботи з дітьми дошкільного віку педагогічний колектив вбачає у відповідності з основними концептуальним  положеннями  Базового компонента дошкільної освіти, яким визначено вимоги до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини.

В структурі робочого навчального плану виділено інваріантну, обов’язкову і варіативну частини,  які забезпечують компетентність дитини згідно з вимогами  Базового компонента дошкільної освіти.

         Шляхи реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти  у 2018/2019 навчальному році (інваріантна складова) буде здійснюватися відповідно до комплексної програми.

          Інваріантна складова робочого навчального плану  «Розподіл навчального навантаження на дитину у різновіковій групі» (додаток 2) визначає загальний обсяг навантаження та очікувані результати для дітей певного віку, ступінь засвоєння знань, понять, забезпечує єдність освітнього простору України, створює необхідні умови для розвитку, навчання і виховання дітей, відповідно до Статуту. В інваріантній частині визначено перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей, їх логічну послідовність,  відповідно до  освітніх ліній, визначених Базовим компонентом дошкільної  освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності»).

                    Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку в 2018/2019 навчальному  році педагогічний колектив закладу спрямовує свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи.

Висока якість дошкільної освіти буде забезпечена спільними зусиллями педагогів та батьків, діяльність яких націлена на досягнення оптимальних результатів освітньої роботи з дітьми  дошкільного віку, наступності у реалізації як навчальних, так і основних виховних завдань.                                                                                        

     Додаток1 

                                             РЕЖИМ ДНЯ

                                   НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ» 

                          на 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ»  працює за п’ятиденним робочим тижнем,  з 9–ти годинним режимом перебування.  Вихідні дні субота, неділя, святкові.

години

Режимні моменти

8.00-9.00

Ранкова зустріч дітей, індивідуальні спілкування ігри,підготовка до сніданку

9.00-9.30

сніданок

9.30-10.30

Колективні та індивідуальні заняття, ігри, самостійна діяльність дітей, підготовка до прогулянки.

10.30-11.40

Прогулянка, індивідуальні заняття, самостійна діяльність за вибором дітей, повернення з прогулянки.

11.40-12.10

обід

12.20-15.00

Тиха година

15.10-15.30

підвечірок

15.30-15.50

Заняття (індивідуальні, колективні), ігри

15.50-16.30

Прогулянка, ігри . самостійна ігрова діяльність

!6.30-17.00

Бесіда з батьками дітей. Повернення дітей додому

                                                                          

                                                                                                     Додаток 2

Програмове забезпечення у 2018/2019 навчальному році

№ з/п

Програма та методичне

забезпечення

Автор

Реквізити щодо

затвердження програми

Вікова

група

Освітні програми

Інваріантна частина

1

Комплексна освітня програма «Дитина»

Наук.кер

Проскура   О.В.

,КочинаЛ.П

Кузьменко В.У

Лист МОН України 06.11.2015,

1/11-16160

Групи дошкільного віку

Варіативна частина за освітніми лініями Базового омпонента

Напрямок

Програма та методичне

забезпечення

Автор

Реквізити щодо

затвердження програми

Вікова

група

Дитина у світі культури

Програма «Народна пісенна творчість  вихованні національної свідомості дошкільників»

О.А. Грабарєва,

Н.Ф. Кугуєнко

Групи дошкільного в

Дитина у

соціумі

Дитина у світі дорожнього руху. Програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху

О. Тимовський,

І. Репік

Лист ІІТЗО

від 25.12.2014

№ 14.1/12-Г-1856

Групи дошкільного

«Україна – моя батьківщина»

О.Каплуновська

Лист ІІТЗО

від 25.03.206

№ 2.1/12-Г-85

Групи дошкільного ві

                                                                                                                   Додаток 3

                                            Відповідно до наказу МОН від 24.04.2015 № 446

                    РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ

                У ГРУПАХ ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ НА ДИТИНУ

                                           (інваріантна складова)

                                            у  НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ»

Види діяльності за освітніми лініями

Орієнтовна кількість занять на тиждень за віковими групами

 2-3

роки

  3-4 роки

5-6роки

Різновікова

Група

(4-5р) 

Ознайомлення із соціумом

1

2

3

 2

Ознайомлення з природним довкіллям

1

1

2

 1

Художньо-продуктивна діяльність (музична, образотворча, театральна тощо)¹

4

5

5

 5

Сенсорний розвиток

2

-

-

Логіко-математичний розвиток

-

1

2

 1

Розвиток мовлення і культури мовленнєвого спілкування

2

3

3

 3

Здоров'я та фізичний розвиток2

2

3

3

Кількість занять на тиждень*

10

12

15

12 

Загальна кількість занять на тиждень (з урахуванням додаткових освітніх послуг)

10

16

20

16 

Навчальне навантаження на тиждень на дитину (в астрономічних годинах)

1,4

5.3

8,3

    5,3

Примітка:

З метою зменшення навантаження на дитину вихователь може планувати проведення інтегрованих занять: ознайомлення із соціумом  та художньо-продуктивна діяльність; ознайомлення з природним довкіллям та логіко-математичний розвиток;ознайомлення з природним довкіллям та художньо-продуктивна діяльність: ознайомлення із соціумом та логіко математичний розвиток.

         З 15.10.по 19.10 2018р. в НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ» пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності.  До його проведення були залучені педагогічні працівники, обслуговуючий персонал, діти та їх батьки. При проведенні Тижня безпеки  було проведено ряд заходів:

  • Перевірена наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків.
  • Перевірено стан електрообладнання, стан пожежних щитів та первинних засобів гасіння, спортивного та дитячого майданчику.
  •       Перевірена наявність інструкцій з охорони праці та безпеки    життєдіяльності.

 Основним завданням проведення Тижня безпеки для дошкільнят  була систематизація їх знань  про безпечну поведінку ,а головною метою - формування у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки. З цією метою з дітьми були проведені різні форми роботи:

Тематичні заняття: « Свої та чужі», « Веселий друг Світлофор»

Тематичні розваги: « Пожежники на навчанні».

Екскурсії: до стенду первинних засобів гасіння в дошкільному закладі.

    Формування у дитини дошкільного віку свідомої і безпечної поведінки в довкіллі базується на позитивних прикладах з поведінки  дорослих. З цією метою вихователями закладу була проведена робота і з батьками:

  • Підготовлені та поповнені папки-пересувки « Азбука безпеки».

 План основних заходів до Тижня безпеки виконаний в повному обсязі та результативно. Діти отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності на випадок надзвичайних ситуацій.

На виконання листа відділу освіти виконкому Ржищівської міської ради « Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху» від 06 листопада  2018р № 01-27/729  у НВК « ЗОШ І ст. – ДНЗ»  з 12.11.2018р по 16.11.2018р.  був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.

Метою проведення Тижня була популяризація знань про  правила  дорожнього руху серед дітей та їх батьків, активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму; проведення широкої роз’яснювальної роботи серед дітей та їх батьків щодо правил дорожнього руху, а саме:

  • прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі;
  • вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення у екстремальних ситуаціях;
  • виховання бережливого ставлення до життя, дисциплінованості на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними.

У цікавій доступній формі діти здобували необхідну інформацію через проведення занять « Увага всім! Діти на дорозі!», бесід « Я йду до дитячого садка», дидактичних ігор « Кольорові автомобілі», « Незнайко заблукав», рухливих ігор.

Звичайно ж, без допомоги батьків ми не можемо досягти значних успіхів. Тому доречним було проведення консультацій для батьківпро домашнє виховання дітей щодо дотримання правил дорожнього руху , виготовлення папок-пересувок «Твій друг-безпечний рух».

           

Орієнтовний план проведення заходів

Назва заходу

Відповідальний

Заняття “Права дітей”

Вихователь

Федорович Ю.М.

Заняття “Захистіть мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала”

Вихователь

Федорович Ю.М.

Анкетування батьків “Чи хоче дитина ходити в дитячий садок”

Вихователь

Федорович Ю.М.

Виготовлення буклету для батьків “Права дітей”

Вихователь

Федорович Ю.М.

Нарада працівників на тему “Емоційне благополуччя дитини в умовах освітнього процесу”

Вихователь

Федорович Ю.М.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.